WSCAD APPS

Z RZECZYWISTOŚCIĄ ROZSZERZONĄ

Modułowe oprogramowanie WSCAD wspiera inżynierię wieloma funkcjami ułatwiającymi stworzenie znormalizowanej dokumentacji. Twoi klienci używają tych dokumentów w formie inteligentnych plików PDF jako neutralnego formatu wymiany. Nowoczesna technologia 3D i rozszerzona rzeczywistość (w skrócie AR) umożliwiają interaktywną pracę przy budowie szaf sterowniczych i automatyce budynkowej.

Za pomocą aplikacji Building AR możemy skanować pomieszczenia i tworzyć plany pięter. Utworzone w ten sposób podkłady budowlane ułatwią planowanie instalacji elektrycznej. Technicy serwisowi mogą używać aplikacji Cabinet AR do skanowania poszczególnych elementów szafy sterowniczej i natychmiastowego otrzymywania informacji o komponencie i jego położeniu na planach elektrycznych.

WSCAD Cabinet AR App

Dzięki aplikacji WSCAD Cabinet AR można przeglądać informacje na temat planów i komponentów szafy sterowniczej za pomocą smartfona lub tabletu. Dokumentacja jest dostępna w całości i zgodnie z normami w postaci inteligentnych plików PDF z linkami. Nie jest wymagana specjalna przeglądarka. Technik na miejscu może użyć aplikacji do natychmiastowego przejścia z szafy sterowniczej do innych planów w pliku PDF.

Za pomocą kamery urządzenia mobilnego skanuje się kody QR WSCAD dołączone do komponentów. Aplikacja WSCAD Cabinet AR rozpoznaje wybrany komponent, wyświetla go na schemacie i pokazuje wszystkie dane techniczne i komentarze. Personel serwisowy ma natychmiastowy dostęp do wszystkich informacji bez konieczności długiego przeszukiwania dokumentacji. Korzystając z funkcji etykiet oprogramowania WSCAD, można szybko i łatwo wygenerować te kody QR.

Technik na miejscu może użyć aplikacji do natychmiastowego odnotowania zmian i komentarzy w pliku PDF (redlining). Te notatki korygujące są dodawane do schematu, a po wyeksportowaniu do pamięci masowej w chmurze są dostępne dla wszystkich uczestników w celu dalszej edycji w oprogramowaniu WSCAD.

Ponadto na liście okablowania szafy sterowniczej można zaznaczyć połączenia (przewody), które zostały już podłączone w szafie sterowniczej. Daje to przejrzysty przegląd połączeń, których wciąż brakuje.

Funkcje aplikacji Cabinet AR w skrócie:

 • Wyświetlanie informacji o komponentach
  (Identyfikator referencyjny, tekst funkcyjny, numer artykułu, producent)
 • Pokazanie modelu 3D
 • Wywołanie arkusza danych
 • Otwieranie strony schematu
 • Dodawanie komentarzy w schemacie PDF
 • Wywołanie informacji o okablowaniu szafy sterowniczej
  (Cel 1, Cel 2, potencjał, przekrój przewodu, kod koloru przewodu)
 • Zaznaczanie połączeń przewodowych
 • Zapisanie zmian w chmurze

Aplikacja Cabinet AR jest kompatybilna z WSCAD ELECTRIX lub nowszym. Można ją pobrać bezpłatnie na smartfony i tablety z Apple App Store* (system operacyjny iOS) oraz z Google Play* (system operacyjny Android).

Informacje

Oszczędność miejsca i zasobów dzięki cyfrowym schematom przejrzyście zorganizowanym na urządzeniu mobilnym (iOS lub Android). Eliminuje to potrzebę korzystania z papierowych schematów, a zmiany są natychmiast dostępne dla wszystkich uczestników. Notatki i zmiany nie są tracone, co pozwala uniknąć błędów podczas konserwacji.

Wszystkie projekty pod ręką na jednym urządzeniu

Pobieranie informacji

Po przechwyceniu kodu QR WSCAD za pomocą kamery w trybie "Skanuj" w aplikacji Cabinet AR, w dolnej części ekranu pojawią się dostępne informacje o komponencie (np. oznaczenie referencyjne, tekst funkcji, numer elementu, producent, połączenia).
Przycisk "3D" wyświetla widok 3D wybranego elementu, który można obracać o 360°,
a także powiększać i pomniejszać.
Za pomocą przycisku "Dokumentacja" można uzyskać dalsze informacje o komponencie bezpośrednio na stronie internetowej producenta lub w bazie danych artykułów WSCAD wscaduniverse.com.

Pobieranie informacji o komponentach

Pokaż element

Przełączaj między przedstawieniem komponentów na schemacie a układem szafy sterowniczej. Użyj niebieskich punktów , aby wybrać komponent i wyświetlić informacje o nim.
Ikona komentarza (ikona dymka ) w informacjach o komponencie umożliwia dodawanie notatek do komponentów.
Za pomocą przycisku "Dokumentacja" można wyświetlić dodatkowe informacje w postaci karty danych, a za pomocą przycisku "3D" - komponent w 3D.

Pokaż element na schemacie

Wstawianie poprawek

Zmiany i komentarze można wprowadzać bezpośrednio na schematach na miejscu. Dzięki temu nie jest już konieczne noszenie ze sobą dokumentów papierowych. Zmiany można przesłać elektronicznie (np. e-mailem) do dalszego przetwarzania.

Wstawianie poprawek z przekreśleniem na schematach

Edycja informacji o okablowaniu

Lista okablowania przejrzyście pokazuje wszystkie informacje o połączeniach między komponentami. Ponadto na liście można "zaznaczyć" połączenie (przewody), które zostało właśnie podłączone na obiekcie w szafie sterowniczej, a tym samym oznaczyć je jako wykonane. Każda linia reprezentuje pojedyncze połączenie (przewód).

Edycja informacji o okablowaniu

Wyszukiwanie komponentów

Dzięki nowej funkcji wyszukiwania (ikona lupy ) elementy na schematach można znaleźć po nazwie urządzenia lub opisie funkcji.

Wyszukiwanie komponentów

Dodatkowe informacje o komponentach

Za pomocą przycisku "Dokumentacja" można uzyskać dalsze informacje o elemencie bezpośrednio na stronie producenta lub w bazie danych artykułów WSCAD wscaduniverse.com.

Dodatkowe informacje o komponentach

poprzednipoprzedni
następnynastępny

WSCAD Building AR App

Dzięki aplikacji WSCAD Building AR możesz użyć swojego urządzenia mobilnego (tabletu lub smartfona) do stworzenia planu budynku, a następnie zaimportować go do programu WSCAD jako tło. Aby to zrobić, po prostu zeskanuj pomieszczenia w budynku kamerą swojego urządzenia mobilnego i połącz pomieszczenia i piętra w plan w formacie DXF lub PDF.

Aplikacja Building AR jest kompatybilna z WSCAD SUITE X lub nowszym. Można ją pobrać bezpłatnie na smartfony i tablety z Apple App Store* (system operacyjny iOS) oraz z Google Play* (system operacyjny Android).

Funkcje aplikacji Building AR w skrócie:

 • Tworzenie / otwieranie projektów
 • Skanowanie pomieszczeń
 • Dodawanie okien i drzwi
 • Wyświetlanie planu
 • Eksport planu
 • Importowanie planu do programu WSCAD

Przechwytywanie

Po utworzeniu nowego projektu w aplikacji użyj kamery urządzenia mobilnego, aby zdefiniować wszystkie punkty narożne na podłodze pokoju, a także jeden punkt narożny na suficie. Dzięki temu zarejestrujesz powierzchnię i wysokość pomieszczenia.

Przechwyć przestrzeń

Dodawanie okien i drzwi

Możesz także przeciągnąć ramki na okna oraz drzwi pokoju i dodać je do planu.
Na koniec przypisz numer oraz opcjonalnie nazwę i typ pokoju.
Teraz można wprowadzić dodatkowe pokoje i połączyć je w jedno piętro.

Dodaj okna i drzwi

Edycja planu

Dla każdego piętra możesz wyświetlić plan wraz z pomieszczeniami, które zawiera.
Za pomocą symbolu scalania możesz połączyć kilka pomieszczeń w jedno, a za pomocą symbolu obrotu obrócić cały plan
Jeśli zaznaczysz pomieszczenie, zostanie ono wyświetlone poniżej planu wraz z wymiarami. W tym miejscu możesz przesuwać i obracać pomieszczenie.

Edytuj plan

poprzednipoprzedni
następnynastępny

PRZEJŻYSTE ZARZĄDZANIE
PROJEKTAMI

POMIAR POMIESZCZEŃ
KAMERĄ

ŁATWŚĆ TWORZENIA PODKŁADU BUDOWLANEGO

Chcę otrzymać
ofertę
Testuj bezpłatnie
wersję Demo
Kontakt
WSCAD