WSCAD APPS

Z RZECZYWISTOŚCIĄ ROZSZERZONĄ

Modułowe oprogramowanie WSCAD wspiera inżynierię wieloma funkcjami ułatwiającymi stworzenie znormalizowanej dokumentacji. Twoi klienci używają tych dokumentów w formie inteligentnych plików PDF jako neutralnego formatu wymiany. Nowoczesna technologia 3D i rozszerzona rzeczywistość (w skrócie AR) umożliwiają interaktywną pracę przy budowie szaf sterowniczych i automatyce budynkowej.

Za pomocą aplikacji Building AR możemy skanować pomieszczenia i tworzyć plany pięter. Utworzone w ten sposób podkłady budowlane ułatwią planowanie instalacji elektrycznej. Technicy serwisowi mogą używać aplikacji Cabinet AR do skanowania poszczególnych elementów szafy sterowniczej i natychmiastowego otrzymywania informacji o komponencie i jego położeniu na planach elektrycznych.

WSCAD Cabinet AR App

Dzięki aplikacji WSCAD Cabinet AR App możesz używać urządzenia mobilnego (tabletu lub smartfona) do uzyskiwania informacji o elementach szafy sterowniczej. Użyj aparatu urządzenia mobilnego, aby zeskanować kody QR WSCAD dołączone do komponentów. Kody QR możesz szybko i łatwo wygenerować za pomocą funkcji etykiet oprogramowania WSCAD.

Po wyeksportowaniu projektu szafy sterowniczej i załadowaniu go na urządzenie mobilne, możesz wyświetlić elementy na schemacie (plik PDF), a na liście okablowania szafy sterowniczej możesz zaznaczyć połączenia (przewody) , które zostały już wykonane.

Funkcje aplikacji Cabinet AR w skrócie:

 • Wyświetlanie informacji o komponentach
  (Identyfikator referencyjny, tekst funkcyjny, numer artykułu, producent)
 • Pokazanie modelu 3D
 • Wywołanie arkusza danych
 • Otwieranie strony schematu
 • Dodawanie komentarzy w schemacie PDF
 • Wywołanie informacji o okablowaniu szafy sterowniczej
  (Cel 1, Cel 2, potencjał, przekrój przewodu, kod koloru przewodu)
 • Zaznaczanie połączeń przewodowych
 • Zapisanie zmian w chmurze

Aplikacja Cabinet AR jest kompatybilna z WSCAD SUITE 2018 lub nowszym. Można ją pobrać bezpłatnie na smartfony i tablety z Apple App Store* (system operacyjny iOS) oraz z Google Play* (system operacyjny Android).

WSZYSTKIE GOTOWE PROJEKTY

WSZYSTKIE WAŻNE INFORMACJE O KOMPONENTACH

BEZPOŚREDNI LINK DO SCHEMATU ELEKTRYCZNEGO

BEZPOŚREDNI LINK DO WSCADUNIVERSE.COM

Informacje

Aby wyświetlić arkusz danych z dodatkowymi informacjami o artykule, możesz użyć symbolu kuli ziemskiej, a symbolu 3D, aby wyświetlić widok 3D elementu.

Jak tylko w aplikacji Cabinet AR zeskanujesz kod QR komponentu WSCAD, na dole ekranu wyświetlane są informacje dostępne o komponencie takie jak oznaczenie referencyjne, tekst funkcyjny, numer artykułu, producent, połączenia.

Uzyskaj informacje o komponentach

Schematy

Możesz przewijać strony na schemacie PDF.
Za pomocą przycisku komentarza w prawym górnym rogu możesz wstawić uwagi do komponentów.
Następnie za pomocą symbolu chmury możesz przenieść zmiany w pliku PDF z powrotem do chmury.

Pokaż komponent na schemacie PDF

Informacje o okablowaniu

Za pomocą symbolu chmury ładujesz zmiany w projekcie z powrotem do chmury, a za pomocą symbolu PDF eksportujesz edytowaną do chmury listę okablowania jako plik PDF.

Na liście okablowania można wyświetlić aktualny stan oraz informacje o połączeniach między komponentami. Ponadto na liście można „odznaczyć” połączenia (przewody), które właśnie okablowałeś w szafie sterowniczej. Każde połączenie (przewód) to osobna linia.

Edytuj informacje o okablowaniu

poprzednipoprzedni
następnynastępny

WSCAD Building AR App

Dzięki aplikacji WSCAD Building AR możesz użyć swojego urządzenia mobilnego (tabletu lub smartfona) do stworzenia planu budynku, a następnie zaimportować go do programu WSCAD jako tło. Aby to zrobić, po prostu zeskanuj pomieszczenia w budynku kamerą swojego urządzenia mobilnego i połącz pomieszczenia i piętra w plan w formacie DXF lub PDF.

Aplikacja Building AR jest kompatybilna z WSCAD SUITE X lub nowszym. Można ją pobrać bezpłatnie na smartfony i tablety z Apple App Store* (system operacyjny iOS) oraz z Google Play* (system operacyjny Android).

Funkcje aplikacji Building AR w skrócie:

 • Tworzenie / otwieranie projektów
 • Skanowanie pomieszczeń
 • Dodawanie okien i drzwi
 • Wyświetlanie planu
 • Eksport planu
 • Importowanie planu do programu WSCAD

Przechwytywanie

Po utworzeniu nowego projektu w aplikacji użyj kamery urządzenia mobilnego, aby zdefiniować wszystkie punkty narożne na podłodze pokoju, a także jeden punkt narożny na suficie. Dzięki temu zarejestrujesz powierzchnię i wysokość pomieszczenia.

Przechwyć przestrzeń

Dodawanie okien i drzwi

Możesz także przeciągnąć ramki na okna oraz drzwi pokoju i dodać je do planu.
Na koniec przypisz numer oraz opcjonalnie nazwę i typ pokoju.
Teraz można wprowadzić dodatkowe pokoje i połączyć je w jedno piętro.

Dodaj okna i drzwi

Edycja planu

Dla każdego piętra możesz wyświetlić plan wraz z pomieszczeniami, które zawiera.
Za pomocą symbolu scalania możesz połączyć kilka pomieszczeń w jedno, a za pomocą symbolu obrotu obrócić cały plan
Jeśli zaznaczysz pomieszczenie, zostanie ono wyświetlone poniżej planu wraz z wymiarami. W tym miejscu możesz przesuwać i obracać pomieszczenie.

Edytuj plan

poprzednipoprzedni
następnynastępny

PRZEJŻYSTE ZARZĄDZANIE
PROJEKTAMI

POMIAR POMIESZCZEŃ
KAMERĄ

ŁATWŚĆ TWORZENIA PODKŁADU BUDOWLANEGO

Chcę otrzymać
ofertę
Testuj bezpłatnie
wersję Demo
Kontakt
WSCAD