Dyscyplina PI (P&I Diagram, schemat oprzyrządowania i orurowania, schemat OO) przeznaczony jest do tworzenia schematów orurowania wraz z urządzeniami i oprzyrządowaniem. Dzięki inteligentnemu połączeniu procesów i urządzeń ze schematami i planami innych dyscyplin, mamy możliwość logicznego przedstawienia i sprawdzenia dokumentacji. Istnieje możliwość importu plików w formacie DWG lub DXF i konwertowania umieszczonych na nich elementów na punkty pomiarowe. Jednoznaczne i kolejne numerowanie punktów pomiarowych umożliwia szybką lokalizację i usunięcie błędów w projekcie. Powiązanie punktów pomiarowych z urządzeniami pozwala na generowanie zestawień i etykiet.
Dzięki interdyscyplinarnemu i jednorodnemu zarządzaniu symbolami znajdującymi w tej samej, centralnej bazie danych, możemy czujniki temperatury lub czujniki poziomu narysowane na schemacie przepływu wykorzystać dalej na schemacie ideowym w innej technologii. Zmiany zostają automatycznie wprowadzane we wszystkich technologiach. Zwiększa to przede wszystkim przejrzystość, ogranicza błędy i oszczędza czas.
Cechy wydajności
- Tworzenie schematów P&ID
- Powiązanie punktów pomiarowych P&ID z obiektami w innych dyscyplinach
- Powiązanie numerów punktów pomiarowych z symbolami
- Przedstawienie numeru punktu pomiarowego w symbolu
- Import/Eksport numerów punktów pomiarowych
- Automatyczne numerowanie punktów pomiarowych
- Przegląd punktów pomiarowych przypisanych do urządzenia
- Szybka nawigacja pomiędzy elementami dzięki zarządzaniu punktami pomiarowymi
- Funkcje szukania i zastępowania w przeglądarce punktów pomiarowych
- Sortowanie w przeglądarce punktów pomiarowych
Technika w skrócie
- Symbole zgodne z DIN 10628-1
- Różne linie mediów zgodne z DIN 2403
- Konwersja graficznych punktów pomiarowych w formacie DWG/DXF w logiczne elementy (w pełni funkcjonalne punkty pomiarowe)