Porównywanie i importowanie zestawów materiałów z wscaduniverse.com

By 1 września 2020WSCAD SUITE
Porównywanie i importowanie zestawów materiałów z wscaduniverse.com

Porównywanie i importowanie zestawów materiałów
z wscaduniverse.com

Rozpoczynając nowy projekt, możesz mieć doczynienia z zupełnie nowym zestawem danych artykułów. Jeśli te dane są dostępne jako zestawienie materiałów, można porównać je z plikiem danych w witrynie wscaduniverse.com i zaimportować „trafienia” bezpośrednio do WSCAD SUITE.

To samo dotyczy aktualizacji starszego elektrycznego systemu CAD do WSCAD SUITE: często zachodzi konieczność, aby stare dane części były dostępne również w WSCAD SUITE. Możesz porównać całe zestawienie materiałów z 1,4 milionami danych w wscaduniverse.com w ciągu kilku minut, oszczędzając ogromną ilość czasu.

Jeśli masz nowy projekt i używasz specjalnej listy materiałów lub chcesz jak najbardziej efektywnie zmienić używane oprogramowanie, możesz skorzystać z nowej funkcji „Lista artykułów” (BOM). Ta funkcja umożliwia użytkownikom WSCAD SUITE jednoczesne pobieranie dużych ilości danych części za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

  1. W wscaduniverse.com wybierz nową funkcję „Lista artykułów”, klikając nazwę swojego konta w prawym górnym rogu.
Nowa lista artykułów
  1. Możesz teraz wprowadzić dane części w programie Excel we wstępnie zdefiniowanym formacie (* .csv). W przypadku większości projektów lista ta jest już dostępna i można ją po prostu skopiować i wkleić do dostarczonego szablonu WSCAD. Kliknij „Pobierz szablon”: W pierwszej kolumnie musi być wpisany producent w drugiej kolumnie numer artykułu. W trzeciej kolumnie opcjonalnie można określić normę.
Wybór pliku
Przykładowa lista
  1. Możesz teraz wybrać listę lub przeciągnąć i upuścić plik w oknie. System automatycznie zweryfikuje Twoje dane: Czy format jest prawidłowy? Czy wszystko jest napisane poprawnie i czy wszystkie artykuły są obecne? Jeśli artykułów nie ma w bazie, możesz wysłać „ZAPYTANIE O ARTYKUŁ”, a artykuły zostaną utworzone za Ciebie! Wszystkie znalezione artykuły są gotowe do zaimportowania do WSCAD SUITE. Po wybraniu „POBIERZ ARTYKUŁ” zostanie wygenerowany i pobrany pakiet, który można zaimportować do WSCAD SUITE.

I to wszystko – gotowe: możesz błyskawicznie przesłać tysiące danych, wykonując tylko te 3 kroki.

Nie musisz pobierać całego katalogu producenta, możesz czytać i pobierać określone części związane z projektem. Bezpośrednia informacja zwrotna jest wyświetlana w postaci systemu sygnalizacji świetlnej:

  • Kolor zielony oznacza wszystkie znalezione artykuły. Po wybraniu „POBIERZ ARTYKUŁ” zostanie wygenerowany i załadowany pakiet. Możesz go natychmiast pobrać i zaimportować do WSCAD SUITE. Funkcję importu można znaleźć w WSCAD SUITE w obszarze Narzędzia | Stałe dana | Importuj pakiet danych. Rozpakuj pobrany plik ZIP i zaimportuj wszystkie artykuły naraz.
Artykuły do pobrania
  • Bursztyn jest dla części, dla których nie było trafień. Te artykuły nie są dostępne na wscaduniverse.com. Możesz jednak złożyć zamówienie na artykuły. Jeśli jest to pilne, poproś nas o wycenę.
Artykuły do zrobienia

Listę artykułów do utworzenia można wyświetlić klikając w „POKAŻ WSZYSTKIE ARTYKUŁY”.

Lista artykułów do zrobienia

Dostępne informacje zostaną dodane do formularza zamówienia artykułów. Dlatego należy wybrać opcję „Utwórz zapytanie o artykuł”: Istnieją 2 typy żądań artykułu:

  1. Bezpłatna prośba o artykuł: w tym wariancie artykuły są tworzone, ale nie w określonym czasie. Rozpatrzenie Twojej prośby może potrwać dłużej, w każdym przypadku zależy od ilości zamówień.
  2. Zapytanie z wyceną: dzięki tej opcji otrzymasz niezobowiązującą wycenę, a artykuły zostaną utworzone natychmiast po złożeniu zamówienia. Jeśli jest to pilne, radzimy skorzystać z tej opcji.
  • Kolor czerwony oznacza elementy, dla których informacje o artykułach zostały wprowadzone nieprawidłowo lub w przypadku których wystąpił błąd. Przyjrzyj się jeszcze raz swojej liście, aby upewnić się, że wszystko zostało wypełnione poprawnie.
Artykuły odrzucone

Ten proces jest obecnie najszybszym sposobem rozpoczęcia projektu. Użytkownicy WSCAD SUITE mają teraz jeszcze szybszy sposób na wykorzystanie jeszcze większej ilości danych. Po przejściu na WSCAD SUITE, szybki proces importu oznacza, że użytkownicy innych elektrycznych systemów CAD mogą od razu rozpocząć korzystanie z naszego rozwiązania.

Wiele firm ręcznie tworzy dane techniczne lub zleca wykonanie zadania usługodawcom. Nietrudno zrozumieć, dlaczego: stworzenie zajmie projektantowi, który czasami tworzy dane części i symbole dla elektrycznych systemów CAD do 30 minut. Nie można tego traktować jako efektywne wykorzystania zasobów i czasu.

W internetowej bibliotece artykułów wscaduniverse.com użytkownicy znajdą obecnie ponad 1,4 miliona symboli i danych artykułów pochodzących od ponad 330 producentów w formatach CAD dla elektrotechniki WSCAD, DXF / DWG i formacie Eplan *. Zawiera również wysokiej jakości dane 3D w popularnych formatach CAD, takich jak na przykład format STEP. Mogą one służyć do wyświetlania dokładnych modeli cyfrowych całych szaf sterowniczych i przeprowadzania kontroli kolizji w oparciu o rzeczywiste wymiary komponentów. Użytkownicy Eplan *, którzy nie mają dostępu do własnego portalu danych ze względu na brak umowy serwisowej, mogą znaleźć potrzebne im rozwiązanie w witrynie wscaduniverse.com. Korzystanie ze strony wscaduniverse.com jest nie tylko bezpłatne dla użytkowników, ale także producenci mogą bezpłatnie przesyłać dane swoich artykułów!

Poszczególne elementy można pobrać bezpośrednio z WSCAD SUITE w zaledwie dwóch krokach – oprócz tego użytkownicy innych programów mogą również bezpłatnie korzystać z wscaduniverse.com.
* Ta marka należy do strony trzeciej, która nie ma powiązań z WSCAD GmbH.

W tym miejscu możesz pobrać powyższy artykuł:

wscad.pl

Author wscad.pl

More posts by wscad.pl