Electrical
Engineering

Cabinet
Engineering

Piping &
Instrumentation

Fluid
Engineering

Building
Automation

Electrical
Installation

Jeszcze szybciej, jeszcze lepiej, jeszcze łatwiej

WSCAD SUITE 2018 wnosi wiele innowacji i ulepszeń w rozwiązaniach z zakresu inżynierii elektrycznej. Została znacznie zwiększona wydajność programu, od otwierania menedżerów aż po wydruk. Dotyczy to zwłaszcza dużych, kilkusetstronicowych projektów, przy których szybkość wzrosła nawet dziesięciokrotnie.

Więcej informacji można uzyskać z przygotowanego przez nas pliku PDF „WSCAD SUITE 2018 nowości”.
W ramach ważnej umowy serwisowej otrzymasz bezpłatnie wszystkie nowe funkcje, ulepszenia i rozszerzenia produktu!

Przegląd najważniejszych nowych funkcji
WSCAD SUITE 2018

Rozszerzona struktura projektu w standardzie

Przydzielenie urządzeniom, na samym początku projektowania, poszczególnych aspektów w ramach norm i dyscyplin, pozwala zaoszczędzić cenny czas. Rozszerzona struktura projektu (APS – Advanced Project Structure), dostępna wcześniej jako dodatek, obecnie jest integralną częścią następujących wersji WSCAD SUITE 2018: Professional, Electrical, Fluid, Automation, Building, Installation, BAControl, BAProject, Ultimate, Education.

Więcej informacji

Wyszukiwanie artykułu i baza danych artykułów

Dostosowanie funkcji wyszukiwania w bazie artykułów do szukania typu „Look & Feel” podobnie jak na stronie wscaduniverse.com. Przeszukiwanie dotyczy wszystkich kolumn w tabeli bazy artykułów. Wpisana fraza zostanie automatycznie przejęta do wscaduniverse.com, jeśli nie zostanie znaleziona w bazie lokalnej. Przeszukiwanie w bazach jest łatwiejsze i szybsze.

W oknie dialogowym „Rezultat” funkcji szukania został dodany przycisk „Drukuj strony” umożliwiający wydrukowanie odnalezionych dokumentów, np. można teraz wydrukować tylko te strony, na których dokonano zmiany oznaczenia strukturalnego.

Jeżeli szukamy tekstów w symbolu, symbol ten można wyświetlić poprzez dwukrotne kliknięcie na wiersz.

W polach WSCAD “Symbol Electrical1P”, “Symbol Electrical”, “Symbol Cabinet”, “Symbol Instalacja”, “Symbol HVAC” i “Symbol Fluid” można przyciskiem przypisać nie tylko symbole, ale również makra rysunkowe. Do pola WSCAD można w oknie dialogowym przeglądarki symboli i makr wybrać symbol lub makro i przypisać np. symbol w polu WSCAD “Symbol Electrical” i makro w polu WSCAD “Symbol Cabinet”.

Cabinet Engineering

… teraz z fotorealistycznym widokiem 3D i kontrolą kolizji w oparciu o rzeczywiste wymiary komponentów. Na przykład można sprawdzić czy elementy zamocowane w szafie nie kolidują z elementami zamocowanymi na drzwiach. W zarządzaniu artykułami można dokonać zmian właściwości 3D elementów CE. Automatyczna synchronizacja pomiędzy widokiem 2D i 3D, praca z widokiem 2D pozostaje nadal możliwa.

Dane 3D do zabudowy szaf sterowniczych są dostępne bezpłatnie w formacie STEP w witrynie wscaduniverse.com lub w innych portalach z danymi 3D. Import do WSCAD SUITE 2018 jest bardzo prosty. Dalsze ulepszenia są opisane w pliku PDF.

Więcej informacji

WSCAD AR App: Rozszerzona rzeczywistość w szafie sterowniczej

…aktualne dane, w odpowiednim czasie, we właściwym miejscu !

Idealna aplikacja dla służb utrzymania ruchu i działów serwisowych, służy efektywnemu i łatwe wyszukiwaniu błędów lub wymiany podzespołów: wystarczy zeskanować kod QR elementu w szafie sterownicznej za pomocą smartfona lub tabletu, w wyniku czego uzyskujemy natychmiastowy dostęp do aktualnego schematu- wraz z OME, danymi artykułów z wscaduniverse.com oraz arkusze danych bezpośrednio od producenta. Wygodne i łatwe tworzenie kodów QR w ramach generowania etykiet WSCAD SUITE.

Aplikacja WSCAD AR jest bezpłatnym dodatkiem programu WSCAD SUITE 2018. Można ją pobrać poprzez Apple App Store lub Google Play.

Zapisywanie projektów w formacie WSCAD SUITE 2017 i WSCAD SUITE 2015

Projekty mogą być zapisywane i przekazywane w formacie WSCAD SUITE 2017 lub WSCAD SUITE 2015, aby można było otwierać i edytować je w danych wersjach.

Pozwala to na wykorzystanie najnowszych funkcji WSCAD SUITE 2018 podczas obsługi klientów lub kontrahentów pracujących z formatami SUITE 2017 i SUITE 2015.

Eksplorator materiałów

Z eksploratora materiałów można wstawiać bezpośrednio na stronę części artykułów kombinowanych i artykuły dodatkowe. Pojedynczy artykuł może mieć części dodatkowe używane w innych obszarach czy dyscyplinach. Można je wstawiać bezpośrednio, np. kabel (dyscyplina EE) z dławnicą (dyscyplina CE). Ułatwia to pracę z artykułami. Poprawienie wydajności w ramach jednego projektu wynosi około 20%.

Rozszerzenie bazy danych artykułów o makra

We wszystkich dyscyplinach w zestawie danych mogą być przechowywane makra i symbole. Tego typu złożone urządzenia, jak zestawy rozruchowe silników można teraz przechowywać jako całość. W połączeniu z artykułami kombinowanymi, praca jest teraz bardziej efektywna. Oszczędność czasu dzięki stosowaniu makr w artykułach wynosi około 10% na projekt.

Electrical Installation

Jeżeli dwa symbole zostaną połączone ze sobą kablem na stronach planu instalacji, kabel ten jest wyświetlany w oknie dialogowym właściwości połączonych symboli w menu “Kabel”, zakładce „Powiązane kable”.

Umieszczone i zaznaczone symbole EI mogą być następnie przeskalowane i są dostępne do dalszych opcji edycji. Oszczędność czasu przy częstych zmianach – współczynnik 2 do 3.

Building Automation

Jedyne w swoim rodzaju na rynku: Punkty danych dyscypliny BA są dostępne również dla innych dyscyplin, ponieważ są zapisywane w centralnej bazie danych. W związku z tym, mogą być wyświetlane w oknie dialogowym właściwości innych symboli (np. EE lub CE) powiązanych z symbolem BA. Funkcjonalność ta pomaga uniknąć błędów i przyczynia się do oszczędności czasu projektowania nawet do 20%.

Dodatkowo do tworzenia zestawień dostępne są cztery nowe klucze punktu danych (BKS_9 do BKS_12).

Więcej informacji

Zarządzanie licencjami

Licencja software’owa to nowa standardowa usługa w WSCAD SUITE. Klucz sprzętowy nie jest już konieczny, można go zamówić za dodatkową opłatą. Nowe licencje można teraz wypożyczać na pewien okres czasu – np. gdy opuszczamy biuro, wybierając się na plac budowy lub do klienta. W przyszłości użytkownik będzie miał możliwość wygodnego zarządzania swoimi licencjami poprzez portal internetowy.

Zgłoszenie błędu do pomocy technicznej (Support-Ticket)

Z programu WSCAD SUITE można bezpośrednio wysłać wiadomość do pomocy technicznej. Użytkownik nie musi już zbierać informacji o błędzie i wysyłać ich pocztą elektroniczną.

Szybsze i lepsze funkcje eksportu i importu

Przejmowanie danych, łącznie z plikami konfiguracyjnymi z poprzednich wersji SUITE zostało uproszczone i zautomatyzowane. Uproszczenie transferu pozwala oszczędzić 30% czasu.

Program zawiera możliwość importu danych z innych systemów E-CAD, np. do konstrukcji szaf sterowniczych. Zapewnia to dodatkową elastyczność i ogranicza koszty: można pominąć zakup innego (zwykle droższego) systemu E-CAD.

Połączenie z systemami PLM i ERP

W pakiecie WSCAD dostępny jest jako dodatek Add-On interfejs „PLMERPsync“, który w całym procesie tworzenia produktu zapewnia integrację danych WSCAD z danymi PLM i ERP. Wymiana danych odbywa się poprzez OpenPDM firmy PROSTEP. Z OpenPDM korzystają między innymi takie firmy jak BMW, Bombardier, Continental, Nokia, PSA Peugeot Citroën, SAFRAN SNECMA, Tesla Motors…

Pojedyncze logowanie (SSO)

Pojedyncze logowanie i możliwość korzystania ze wszystkich usług WSCAD na całym świecie. Dostępne w Service Pack 1 WSCAD SUITE 2018.

Uproszczony transfer danych z poprzednich wersji WSCAD SUITE

Przejmowanie danych, łącznie z plikami konfiguracyjnymi z poprzednich wersji SUITE zostało uproszczone i zautomatyzowane. Centralna baza danych zostaje automatycznie konwertowana do aktualnej wersji. Ogromna ilość danych może zostać przekonwertowana w ciągu jednej nocy. Uproszczenie transferu pozwala oszczędzić 30% czasu.

Więcej informacji

wscaduniverse.com

Wystarczy uruchomić wscaduniverse.com bezpośrednio z programu lub przeglądarki internetowej, a uzyskamy szybki dostęp do ponad miliona danych artykułów i symboli, jak również widoków 3D w formacie STEP do zabudowy szafy sterowniczej.

Korzystanie ze strony wscaduniverse.com jest bezpłatne dla użytkowników i producentów. Obecnie z portalu korzysta 130 000 użytkowników E-CAD na całym świecie.

wscaduniverse.com

Aby uzyskać więcej informacji, pobierz i przeczytaj plik PDF
Nowości WSCAD SUITE 2018″

Pobierz plik PDF

Chcę otrzymać
ofertę

Testuj bezpłatnie
wersję Demo

Kontakt
WSCAD